Dzieci przed wejściem do biblioteki

W środę, 31 maja, p. Ewelina wraz z p. Beatą  zabrały uczniów oddziału „0” z naszej szkoły na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wacława Iwaniuka w Siedliszczu. Była to pierwsza  wizyta zerówiaków w bibliotece.

Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. P. Amelka pokazała uczniom najstarszą książkę jaka zachowała się w bibliotece.

Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną a księgarnią. Nabrały również przeświadczenia, że biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc bibliotekarza. Zerówiaki miały także czas na znalezienie, obejrzenie i poczytanie swoich ulubionych książek, a w nich roiło się od piłkarzy, piratów, luksusowych aut, księżniczek czy ulubionych zwierzątek:)

Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali  bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Życzymy zerówiakom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką;)