Uczniowie występujący w akademii

Dnia 31 maja 2023r. odbyły się obchody Dnia Kultury Hiszpańskiej w ramach Tygodnia Europejskiego. Uroczysty apel przeniósł widzów choć na chwilę do wspaniałej Hiszpanii, która przywitała wszystkich tradycyjnym tańcem flamenco w wykonaniu uczennic z klasy 8b (Weroniki Remiś, Zuzanny Pavlik oraz Mileny Rudnik). Uczniowie mieli okazję zobaczyć także walkę toreadora z bykiem, czyli corridę, poznać sławne osoby pochodzące z Hiszpanii, również te fikcyjne, dlatego na scenie pojawił się sam Don Diego de la Vega, czyli Zorro. Była to również świetna okazja do poznania podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim, a publiczność z zaangażowaniem wszystkie powtarzała. Zwieńczeniem całej uroczystości były występy taneczne w wykonaniu ucznia naszej szkoły Szymona Pogrebniaka z klasy 8c oraz jego partnerki Oliwii Gałaś. Para zaprezentowała taniec paso doble, tango oraz rumbę, do której piosenkę „Besame mucho” zaśpiewała Karolina Szemro z klasy 8c.

Apel przygotowała Pani Patrycja Ważny.