W styczniu w naszej szkole rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczno – językowy z języka angielskiego dla uczniów klas III i IV „My Picture Dictionary”- „MÓJ SŁOWNICZEK OBRAZKOWY JĘZYKA ANGIELSKIEGO”.

Konkurs polegał na wybraniu jednej z 13 kategorii i wykonanie dowolną techniką słowniczka obrazkowego w formacie A4.

Kategorie do wyboru były następujące:

• Body parts– części ciała,
  • Clothes and accessories– ubrania i akcesoria,
  • Cosmetics – kosmetyki, Food– jedzenie,
  • Furniture and equipment– meble i wyposażenie domu,
  • Holidays– wakacje,
  • Jobs– zawody,
  • Nature– natura,
  • Shopping– zakupy,
  • Sport disciplines– dyscypliny sportowe,
  • Transport– transport,
  • Weather– pogoda,
  • Wild animals– dzikie zwierzęta

Wytycznymi podczas oceniania prac uczniów była zgodność pracy z tematem kategorii, pomysłowość oraz estetyka wykonania.

Jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania, gdyż poziom prac był bardzo wysoki. Wpłynęło 27 własnoręcznie wykonanych słowniczków, z których nagrodzonych zostało 6 prac. Wyróżniały się one oryginalnością, pomysłowością oraz estetyką wykonania.

Nagrodzeni:

I miejsce: Julia Śliwińska kl. III „a”

II- miejsce: Zuzanna Mazurek kl. III „b”

III miejsce: Kacper Tchórzewski kl. IV „b”

wyróżnienia: Oliwia Pielech IV „b”, Nina Masiakiewicz kl. III „a”, Maja Lechowska IV „b”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody.

Congratulations!

Ewelina Osoba