23 lutego obchodzimy międzynarodowy dzień depresji. Depresja jest chorobą, która nieleczona prowadzi nawet do śmierci. Coraz częściej dotyka również dzieci. Pamiętaj, że nie musisz być z tym sam!

Jeżeli chcesz sprawdzić czy występują u Ciebie objawy depresji zachęcamy do wykonania krótkiego testu „Skala Depresji Kutchera dla młodzieży”.

Jeśli wykonany przez Ciebie test wykazał, że masz objawy depresji, pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się o pomoc do nas – nauczycieli i specjalistów szkolnych.

W celu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży można korzystać również

z wyznaczonych telefonów zaufania. Z konsultantami można się podzielić swoimi troskami i problemami, nadrzędnym celem jest poprawa samopoczucia a często bezpieczeństwa osób dzwoniących, potrzebujących pomocy. Oto kilka z nich:

Telefon Zaufania Fundacji „Twarze Depresji” 22 290 44 42

Całodobowa Linia Wsparcia 800 70 2222