Światowy Dzień Kota jest wspaniałym pretekstem by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także zwrócić uwagę na los kotów wolno żyjących i bezdomnych. Z tej okazji odbyły się spotkania w czytelni biblioteki. Uczniowie czytali opowieści o kotach, poznawali wiele ciekawostek o tych ciekawych i niezależnych zwierzakach. Podzielili się również historiami o swoich „mruczkach” – jak się z nimi bawią i nimi opiekują.

W klasach zerowych odbyły się zajęcia z okazji tego święta. Dzieci obejrzały prezentację „Koty – czy wiesz że…”, dzięki której poznały różne rasy kotów domowych i ich dzikich krewniaków. Wysłuchały opowieści o przyjaźni kotki Karoliny i psa Alberta. Następnie wszyscy bawili się w „kocie” zabawy tj. koty łapiące myszki, przyklejanie kotku ogona z zamkniętymi oczami, przejście po włóczkowym śladzie, rozpoznawanie bajkowych kocich bohaterów. Uwieńczeniem spotkania były zajęcia plastyczne, na których powstały piękne, kolorowe koty.