Obraz z napisem konkurs, weź udział
  1. Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa w Siedliszczu
  1. Cele konkursu:
    • kultywowanie tradycji świątecznych i aktywne przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia;
    • zachowanie tradycji dekorowania bombek bożonarodzeniowych;
    • rozwijanie kreatywności uczniów i ich wyobraźni przestrzennej, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych;
    • prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej;
    • rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi.
  1. Tematyka konkursu:„Moja bombka bożonarodzeniowa.”
    • Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy z możliwością zawieszenia – bombki bożonarodzeniowej.
    • Kryteria oceny obejmują: walory estetyczne, kreatywność, technikę, materiały użyte do wykonania pracy, figuratywność, nowatorstwo, dekoracyjność, ogólne wrażenie artystyczne, wkład pracy, trwałość konstrukcji.
  1. Konkurs skierowany jest do: dzieci z oddziału „Zerówek”, edukacji wczesnoszkolnej (kl. 1- 3) i klas starszych (kl. 4-8).
  1. Forma pracy:
    • indywidualna;
    • przestrzenna z możliwością zawieszenia;
    • uczestnik konkursu może zgłosić na konkurs tylko jedną pracę;
    • technika prac: dowolne tworzywo i technika.
  1. Zgłoszone prace powinny być opisane i zawierać informacje:
    • imię i nazwisko dziecka – wiek ucznia – dane oddziału
    • zgodę rodzica na udział dziecka w konkursie i publiczną prezentacje wykonanej pracy oraz akceptację regulaminu konkursu (forma drukowana bądź ręcznie pisana).
  1. Termin składania prac: do dnia 4 grudnia 2023 r. u wychowawcy oddziału.
  1. Lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
  1. Nagrody: Przewidziane są dyplomy i nagrody za I, II, III miejsce i wyróżnienie w każdej kategorii wiekowej. Wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na szkolnym drzewku choinkowym.
  1. Udział w konkursie oznacza zgodę przeniesienia praw autorskich na organizatorów oraz prezentację prac na stronie internetowej oraz Facebooku’u szkoły.
  1. Podsumowanie końcowe:
    • dostarczenie w terminie prac spełniających warunki konkursu oznacza akceptację przez uczestnika i jego rodziców/ opiekunów „Regulaminu konkursu”;
    • dostarczone prace nie będą zwracane autorom, zastrzegamy sobie prawo do ich wykorzystania w celach promocji konkursu lub celach charytatywnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie