Zdjęcie grupowe występujących w przeglądzie przedszkolaków.

W dniu 13 czerwca 2024 roku odbył się jubileuszowy, 10. Regionalny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Siedliskie Nutki”. Wydarzenie to zgromadziło aż 13 grup przedszkolnych z 8 różnych szkół i przedszkoli z naszego regionu.

Uroczyste otwarcie

Festiwal rozpoczęła pani dyrektor Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu, która przywitała wszystkich uczestników, nauczycieli oraz rodziców. W swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie takich wydarzeń w rozwoju dzieci, ich umiejętności muzycznych oraz społecznych. Przypomniała krótko również historię festiwalu, który na przestrzeni lat stał się ważnym elementem kalendarza kulturalnego naszego przedszkola.

Występy młodych artystów

Występy dzieci były pełne emocji i radości. Każda grupa przygotowała starannie wybrane piosenki, które zostały zaprezentowane z niezwykłą energią i zaangażowaniem. Niektóre dzieci były także przebrane tematycznie do wykonywanych utworów, co dodatkowo wzbogaciło wizualną stronę występów.

Przedszkolaki zaprezentowały szeroki repertuar, od tradycyjnych piosenek dziecięcych, aż po ludowe polskie utwory. Wszystkie wykonania były na wysokim poziomie i spotkały się z gorącym aplauzem publiczności. Każda grupa pokazała, że muzyka i śpiew są dla nich nie tylko zabawą, ale również sposobem na wyrażenie siebie.

Nagrody i wyróżnienia

Po zakończeniu występów, jury złożone z trzech osób: Pani Patrycji Ważny, Pani Moniki Gałki oraz przewodniczącej Pani Jolanty Jędruszak miało trudne zadanie wyłonienia najlepszych wykonawców. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a najbardziej wyróżniające się grupy zostały nagrodzone statuetkami „Siedliskie Nutki”. A były to:

Kategoria wiekowa 4latki

I miejsce: Gminne Przedszkole w Rejowcu „Lipka”

II miejsce: Przedszkole Samorządowe w Sawinie „Tęcza nad łąką”

III miejsce: Przedszkole Samorządowe w Siedliszczu „Każdy lubi coś innego”

Kategoria wiekowa 5latki

I miejsce: Niepubliczne Przedszkole w Wólce Kańskiej „Złap lato za rękę”

II miejsce: Przedszkole Samorządowe w Siedliszczu „Pomaluję cały świat”

III miejsce: Przedszkole Samorządowe w Sawinie „Wiosenny Rock and roll”

Kategoria wiekowa 6latki

I miejsce: Gminne Przedszkole w Rejowcu „W moim ogródeczku”

II miejsce: Przedszkole Samorządowe w Siedliszczu „Wakacje”

III miejsce: Przedszkole Samorządowe w Cycowie „W przedszkolu”

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Życzymy również dalszych sukcesów.

Podziękowania i zakończenie

Na zakończenie festiwalu, pani dyrektor podziękowała wszystkim za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Podkreśliła, że każdy występ był na swój sposób wyjątkowy i zasługuje na ogromne uznanie.

Festiwal „Siedliskie Nutki” po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem, integrując społeczność przedszkolną i dając dzieciom możliwość pokazania swoich talentów. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tego wspaniałego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny naszego regionu.

Galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z festiwalu, dostępnej na naszym profilu w mediach społecznościowych przedszkola. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom oraz nauczycielom za wsparcie i współpracę. Do zobaczenia za rok!