19 października 2017 roku uczniowie klas II gimnazjum wraz z nauczycielami (E. Konik, J. Żołnacz, S. Żołnacz, J. Nowakowska) wybrali się do Warszawy na wycieczkę edukacyną. Uczniowie zwiedzali L.O. Batorego –  szkołę  Alka, Rudego, Zośki i  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, odwiedzili Aleję Szucha 25 – Mauzoleum Walki i Męczeństwa. Przejechali Traktem Królewskim: Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, ambasady, Sejm i Senat, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwowe. Odwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa na Pawiaku. Po południu złożyli wizytę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach – zapalili znicze na grobach Aleksandra Kamińskiego, Alka, Rudego, Zośki oraz innych bohaterów wojennych. Najwięcej czasu spędzili w wyjątkowym miejscu – Muzeum Powstania Warszawskiego.

            Wycieczkę należy zaliczyć do niezwykle udanych, bowiem gorące, młode, polskie serduszka niezwykle emocjonalnie odebrały tę lekcję historii. Łzy, wzruszenie i podziw wyrażony wobec niesamowitych ludzi broniących Warszawy, napawa wiarą, że rośnie kolejne pokolenie patriotów.