W dniu 11 maja klasy 5 i 6c udały  się na wycieczkę na Roztocze. Pierwszym punktem wycieczki  było się  ZOO, gdzie uczniowie zapoznali się z przedstawicielami wielu gatunków zwierząt z całego świata i wzięły udział w specjalnie przygotowanej lekcji  dydaktycznej. Tematem jej była  ,, Budowa i funkcje skóry u zwierząt”. Następnie udaliśmy się do Zwierzyńca i Roztoczańskiego Parku Narodowego. W muzeum obejrzeliśmy film ,, W krainie jodły, buka i tarpana”. Dzięki wystawie muzealnej poznaliśmy rodzime gatunki zwierząt  i roślin oraz ich typowe siedliska. W Zwierzyńcu udaliśmy się pod opieką przewodnika na  spacer ścieżką przyrodniczą na Bukową Górę, skąd rozpościera się malownicza panorama na Roztocze Środkowe. Podziwialiśmy puszczę bukową i jodłową, słuchaliśmy opowieści przewodnika o historii i przyrodzie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Następnie przeszliśmy na cmentarz, gdzie pochowani są mieszkańcy spacyfikowanej przez Niemców wsi Sochy.

Wycieczka – pełna różnorodnych, ciekawych i pouczających atrakcji – bardzo się wszystkim podobała.