7 listopada uczniowie klas III pod opieką swoich wychowawców wybrali się na wycieczkę
do Chełma. Na początku obejrzeli w kinie Zorza  film w nowoczesnej animacji komputerowej ,,Rodzina Adamsów’’, który pokazał jak łatwo jest manipulować ludźmi i podburzać ich do robienia rzeczy, których później będą się wstydzić. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Ziemi Chełmskiej na zajęcia ,,Wielcy Polacy. Polskie symbole narodowe’’, gdzie pani przewodnik w ciekawy sposób  zapoznała ich z postacią Józefa Piłsudskiego oraz historią powstania polskich symboli narodowych: godła, hymnu i flagi. Na koniec uczniowie wykonali godło Polski oraz otrzymali materiały do wykonania kokardy narodowej.Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.