Dziś klasy zerowe naszej szkoły miały wyjątkową okazję przenieść się w czasie i poznać historię z bliska podczas wycieczki do pobliskiego skansenu. Był to dzień pełen wrażeń, podczas którego najmłodsi uczniowie odkrywali tajemnice dawnej kultury i tradycji.

Skansen, oddalony tylko o kilkadziesiąt metrów od szkoły, to miejsce, które doskonale oddaje klimat minionych epok. Dzieci, pełne ciekawości, zostały powitane przez przewodnika, który zaprosił ich do wspólnej podróży po świecie dawnych zwyczajów.

Przewodnik z pasją opowiadał o tym, jak żyli ludzie w przeszłości, jak wyglądała ich codzienność i jakie znaczenie miały poszczególne elementy ich życia. W trakcie dnia najmłodsi uczniowie mieli także okazję uczestniczyć w tradycyjnych grach i zabawach, które dostarczyły im wiele radości i pozwoliły lepiej zrozumieć, jak dawniej dzieci spędzały czas wolny.

Wycieczka była doskonałym połączeniem edukacji i zabawy. Dzięki temu doświadczeniu dzieci wróciły do szkoły z nowymi wiadomościami i zrozumieniem, jak wyglądało życie ich przodków. Niezwykłe wrażenia i pozytywne emocje towarzyszyły im przez cały dzień, a wspomnienia z tej podróży na pewno pozostaną z nimi na długo.