W życiu wielu z nas Święty Jan Paweł II był obecny zawsze – urodziliśmy się, gdy nasz Rodak zasiadał już na tronie Stolicy Piotrowej. Nie wiedzieliśmy, jak to jest nie mieć „naszego człowieka” w Watykanie. Ale nasi rodzice czy dziadkowie dobrze pamiętają moment wyboru na głowę Kościoła i emocje związane z tym wielkim wydarzeniem.

https://wadowice.pl/wp-content/uploads/2020/04/100-sekund-na-100.-urodziny2-1024x576.png


    Nie ma wątpliwości, że Jego pontyfikat miał ogromny wpływ na Kościół Katolicki, na losy Polski, Europy i świata. A jaki miał wpływ na nas samych? Jakie ślady i osobiste przeżycia zostały w nas – którzy mieliśmy szczęście spotkać wielkiego Świętego naszych czasów?

  W stulecie Jego urodzin chcemy prosić Was o podzielenie się Waszymi osobistymi wspomnieniami dotyczącymi Jana Pawła II. Co szczególnie zapadło Wam w pamięć i serce? Może osobiste uczestnictwo w spotkaniu, pobudka skoro świt i wielokilometrowy spacer, aby wziąć udział we wspólnym święcie, jakim zawsze były Jego wizyty w Ojczyźnie? Może Jego ostatnie pożegnanie?

   Podzielcie się wspomnieniami, zachęćcie rodziców i dziadków, aby i oni opowiedzieli innym, co na zawsze zachowają w swojej pamięci. Nakręćcie krótki filmik, około 100 sekund, i wrzućcie na swoim profilu facebookowym, oznaczając nasze wydarzenie na Facebooku  i dopisując  hasztag #100sekundnastulecie

    Wspólnie stwórzmy kronikę naszych wspomnień – niech to będzie prawdziwy pomnik Jego pamięci!

A jeśli ktoś lepiej odnajduje się w słowie pisanym, to również zapraszamy!

    Dla uczestników Gmina Wadowice przewidziała wyjątkowe prezenty związane z 100. rocznicą urodzin Świętego.

#100sekund na #100JP2