14 listopada  w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z podróżnikiem Mateuszem. Przebiegało ono w dwóch grupach: klasy IV-V i VI-VII.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć aktywnie w lekcji o Argentynie. Łączyła ona elementy geograficzne, historyczne, obyczajowe i kulturowe, ale oparte na autentycznej podróży do tego zakątka świata. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności, obliczając odległość między Polską a Argentyną. Posługiwali się też sprawnie globusem. Przymierzali stroje i kapelusze z drugiego końca świata; uczyli się grać na tamtejszych instrumentach.

Pan Mateusz z pasją referował swoją wyprawę, ilustrując opowieść barwnymi slajdami i dużą ilością rekwizytów. Przybliżył sylwetki wybitnych postaci: prezydenta Juana Perona, „piłkarskiego bożyszcza”, nie tylko Latynosów – Diego Maradony oraz papieża Franciszka. Nie omieszkał też wspomnieć o argentyńskiej polonii. Spotkanie zakończyła, krótka lekcja tanga, jaką uczestnicy odbyli na szkolnym korytarzu.

Nietypowa dla uczniów lekcja „Opowieści o Argentynie” znalazła spore uznanie wśród naszej młodzieży. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się nam spotkać i posłuchać tego pełnego pasji człowieka, który ponownie opowie, tym razem o innych ciekawych miejscach, które aktualnie zwiedził. Wszyscy na długo zapamiętają to spotkanie, bo dostarczyło niezwykłych przeżyć i emocji.