W dniu 14 grudnia 2016r. w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu odbyło się uroczyste podsumowanie Archidiecezjalnego konkursu o św. Janie Pawle II, które rozpoczęła p. dyrektor Bernarda Prażnowska.

W roku bieżącym odbył się on pod hasłem „Życie chrześcijańskie przebiega przez parafię”. Organizatorem konkursu było: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Siedliszczu oraz Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu. Honorowy patronat objęła Archidiecezja Lubelska.

Uroczystość zgromadziła laureatów, rodziców i nauczycieli z województwa lubelskiego, uczniów szkoły oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli ks. Krzysztof Proskura – Wicedziekan Dekanatu Siedliskiego, ks. dr Jacek Brogowski – Proboszcz Parafii Siedliszcze, p. Hieronim Zonik – Burmistrz Miasta Siedliszcze, p. Henryk Radej – przedstawiciel Kuratorium Oświaty Delegatury w Chełmie, p. Wiesław Prażnowski – Przewodniczący Rady Miejskiej, p. Jolanta Szawrońska – Sekretarz Gminy Siedliszcze.

Uczniowie Zespołu Szkół w Siedliszczu przygotowali występ artystyczny, na który składały się pieśni o Matce Bożej oraz ulubione utwory Jana Pawła II. Młodzież odczytała świadectwo swojej wiary i zaangażowania w życie Kościoła, które stanowiły temat pracy literackiej. Laureaci i zaproszeni goście po oficjalnej części spotkali się na poczęstunku, gdzie dzielili się wrażeniami.

Tegoroczna XV edycja konkursu cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a organizatorzy mają nadzieję, że kolejne lata zgromadzą liczne grono uczestników.

Wyniki konkursu dostępne są TUTAJ.