Lublin, 25 listopada 2016r.

Podsumowanie Obchodów Roku Henryka Sienkiewicza

 Na zaproszenie Wojewody Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w dniu 25 listopada 2016r. delegacja naszego zespołu szkół uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. Na spotkaniu obecne były delegacje wszystkich szkół z województwa lubelskiego noszące imię znakomitego pisarza. Placówki otrzymały podziękowania od Wojewody Lubelskiego za upowszechnianie twórczości Henryka Sienkiewicza oraz tradycyjnych wartości zawartych w jego dziełach. Po wystąpieniach pani Kurator – Teresy Misiuk i Wojewody pana Przemysława Czarnka wysłuchaliśmy wykładu, w którym przytoczono ciekawostki z biografii noblisty. Zwieńczeniem uroczystości było widowisko muzyczne Janko-Muzykantem przygotowane i wykonane przez dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie oraz Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie.

Miło nam było spotkać się we wspólnocie szkół Województwa Lubelskiego noszących imię Henryka Sienkiewicza. Fragmenty uroczystości możemy obejrzeć w telewizji – Panoramie Lubelskiej z dnia 25 listopada 2016r. o godzinie 18:30.

Link do popołudniowego wydania panoramy: http://lublin.tvp.pl/27929384/25-listopada-2016-g-1830