26 maja 2024 r. na terenie naszej szkoły, odbył się coroczny Piknik Rodzinny, który na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych wydarzeń. Wydarzenie zgromadziło liczne grono uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły, którzy wspólnie celebrowali święto rodziny.

Organizatorzy powitali wszystkich zgromadzonych gości, podkreślając znaczenie rodziny jako fundamentalnej wartości w życiu każdego człowieka. W trakcie uroczystego otwarcia przypomniano, że to właśnie w rodzinie uczymy się miłości, bezpieczeństwa oraz właściwych relacji z innymi ludźmi. Rodzina stanowi ostoję i schronienie w trudnych chwilach, a jej znaczenie jest nieocenione.

Tegoroczny piknik obfitował w różnorodne atrakcje i zabawy przygotowane dla uczestników. Na gości czekały pyszne specjały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Siedliszcza oraz KGW „Kuźnia Pomysłów” z Chojna Nowego Pierwszego. Stoiska oferowały hamburgery, gołąbki i hot-dogi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Smakosze mogli również skosztować potraw z grilla przygotowanych przez stowarzyszenie „Motocyklan”.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – pan Arkadiusz Mróz przyprowadził kucyka, na którym dzieci mogły jeździć. Pan Kamil Stefaniak wraz ze swoją grupą animatorów zadbał o dobry humor i wspaniałą zabawę uczestników.

Podczas pikniku wystąpili nasi wspaniali absolwenci: Eliza Korneluk, Karolina Szemro oraz Noemi Michalska, którzy przygotowali dla gości muzyczną ucztę. Swoje talenty muzyczne zaprezentowała również pani Małgosia Stepczuk z grupą z oddziału 0 oraz pani Ewelina Osoba z uczniami klasy 6c – Bartłomiejem Drozdem, Natalią Sapko i Michałem Dziewulskim. Ponadto wystąpiły dzieci z Grupy 4 Żywioły, który od lat współpracuje z naszą szkołą, odkrywając taneczne talenty wśród uczniów.

Wydarzenie uświetnił także występ naszego absolwenta Norberta Poliszuka, znanego jako DJ Nox, który poprowadził dyskotekę. W trakcie pikniku odbył się również popularny konkurs „Szansa na Sukces”, a jednym z punktów programu był emocjonujący mecz piłki ręcznej, w którym zmierzyły się absolwentki naszej szkoły (prywatnie mamy naszych uczniów) z obecnymi uczennicami.

Na zakończenie zabawy odbył się festiwal kolorów, który stanowił wspaniałe zwieńczenie tego pełnego radości dnia. W tzw. międzyczasie uczestnicy mogli korzystać z mini placu zabaw oraz miasteczka rowerowego zlokalizowanego na placu przed szkołą.

Piknik Rodzinny 2024 okazał się kolejnym sukcesem i niezapomnianym wydarzeniem, które zacieśniło więzi między uczniami, rodzicami i społecznością szkolną. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję!