Czytelnicy

Co roku w bibliotece szkolnej odbywa się  uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych! W tym roku uroczystość odbyła się 17 i 19 stycznia 2024 r. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

  W pierwszej części uroczystości pierwszaki otrzymały  informację na temat regulaminu wypożyczania, zasad postępowania z książkami oraz o sposobów zachowania się w bibliotece. Następnie wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu krzyżówki, zagadek, dobieraniu podpisów do ilustracji z bajki, rozpoznawaniu przedmiotów z „magicznego pudełka”. Później uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.     

   Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek oraz broszura informacyjna dla rodziców. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.
  Pamiętajmy, że biblioteka szkolna nie jest jedynie wypożyczalnią oraz magazynem książek i podręczników. Jest miejscem animacji kultury, strefą rozwijania talentów. Tu liczy się przede wszystkim uczeń, który potrzebuje czasem wsparcia, uśmiechu oraz wiary w jego możliwości.

 Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

                                                                                                                               Dorota Gołębiowska