„Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość.”

Marcin Wolski

W dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości w celu
upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę w 1918r. niepodległości po 123 latach rozbiorów. Święto Odzyskania Niepodległości ustawowo zostało wprowadzono w okresie II Rzeczypospolitej w 1937 roku, ale II wojna światowa i okres komunizmu sprawiły, że święto zostało przywrócone dopiero w 1989 roku.

W tym roku, ze względu na epidemię, społeczność naszej szkoły nie mogła
spotkać się na wspólnym apelu, by uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie znaczy to jednak, że nasi uczniowie zapomnieli…

W dniu 10 listopada o godzinie 11.11 nasza „zdalna społeczność uczniowska”, równie uroczyście jak w ubiegłym roku, zaśpiewała hymn polski – „Mazurek Dąbrowskiego” na platformie MTeams, biorąc udział w corocznym narodowym śpiewaniu hymnu państwowego.

Ponadto uczniowie naszej Szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości we własnych domach przygotowując narodowe kotyliony, wywieszając flagę narodową recytując wiersze patriotyczne i śpiewając pieśni. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przesłanych przez uczniów.

Jedna z uczennic klasy- I C Sandra Zubczyńska. pięknie wyrecytowała
„Katechizm polskiego dziecka” autorstwa Władysława Bełzy.

Na zajęciach z wychowawcą we wszystkich klasach uczniowie obejrzeli film „Gra o Niepodległość” przygotowany przez IPN, który był doskonałym wstępem do rozmowy na temat okoliczności odzyskania przez Polskę Niepodległości, symboli narodowych i patriotyzmu.