Na środku sali stoją dzieci z klasy zerowej przebrane za postacie z bajek.

         Na początku listopada obchodzone jest jedno z najbardziej radosnych i kolorowych  świąt, czyli Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data 5 listopada jest nieprzypadkowa – przypada bowiem w dzień urodzin największego współczesnego twórcy bajek, Walta Disney’a. Ten dzień jest okazją aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są zawsze związani z naszym dzieciństwem.      

   Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Kształcą w dzieciach odpowiednie postawy, pozwalają wierzyć, że dobro zawsze zwycięży zło. Działają one na wyobraźnię dziecka, są źródłem bogatych przeżyć. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich empatię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i bezpieczny.

   Z okazji tego święta bibliotekarki zaprosiły dzieci z klas zerowych, pierwszych i drugich na zajęcia biblioteczne. Uczestnicy zajęć wzięli udział w  zorganizowanych zabawach, podczas których musieli wykazać się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówki, rozpoznawały bajkową postać po rekwizycie, cytacie oraz po fragmencie tekstu z książki. Były również muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe i prezentacja bajkowych przebrań.

    Ten dzień sprawił  wszystkim uczestnikom  wiele radości. Przypomniał jak ważne są bajki i że zawsze warto po nie sięgać .