Czy znacie to uczucie, kiedy czeka się na wiosnę i czeka, a ona nic, tylko stroi sobie z nas żarty ? Aby przyśpieszyć jej nadejście biblioteka we współpracy ze świetlicą szkolną przygotowała imprezę „Budzenie wiosny”. Uczestnicy zajęć poznawali tradycje żegnania zimy i witania wiosny, wspólnie omawiano zmiany zachodzące w przyrodzie podczas tej pory roku.

    Dzieci obejrzały prezentację „Wiosna w przyrodzie”. Nie zabrakło quizów, wiosennych dobble, ciekawostek, opowiadań  i wierszy o wiośnie. Czytano książki: Józefa Ratajczaka „Idzie wiosna”, Marii Kownackiej „Razem ze słonkiem”, Stefanii Szuchowej i Hanny Zdzitowieckiej „Od wiosny do wiosny”, Lucyny Krzemienieckiej „Z przygód krasnala Hałabały”. Na plastycznych warsztatach  słuchając Vivaldiego Cztery pory roku – Wiosna, uczniowie wykonali  wiosenne kwiaty z różnych geometrycznych figur.

Było twórczo, kreatywnie i … wiosennie !!!