We wtorek 9 stycznia 2018 roku dzieci z Przedszkola Samorządowego w Siedliszczu brały udział w I Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pod nazwą „Bóg się rodzi”. A wszystko po to, by przypominać o tradycji, integrować się i znowu móc poczuć magię świąt. Do przeglądu zgłosiło się 17 uczestników.  Prezentacji towarzyszyły przebrania, gra na instrumentach lub elementy przedstawień. Mogliśmy usłyszeć zarówno tradycyjne, znane kolędy, jak i pastorałki. Uczestnicy przedstawili w uroczy i niezapomniany sposób wybrane utwory. Na przeglądzie nie ocenia się dzieci, nie przyznaje miejsc, lecz nagradza się wszystkich brawami, dyplomami i upominkami. Spotkanie charakteryzowało się wyjątkową atmosferą, dzięki której mogliśmy choć na chwilę zatrzymać się, wyciszyć w poświątecznym czasie. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i wszystkim obecnym.