Pokaz mody „dary natury”. Dzieci zakładają, przyczepiają, czy po prostu umieszczają na swojej garderobie lub we włosach drobne elementy natury – mogą to być: kwiaty, ozdobne trawy, liście, jarzębina, owoce z drzewa owocowego, najlepiej wiśnie albo czereśnie jako piękne kolczyki. Tak ozdobnie ubrane dzieci robią dla rodziców pokaz mody. A potem zmiana – rodzice ustrajają się dla swoich dzieci i śmiało paradują w pokazie mody. Dzieci przeliczają poszczególne elementy z darów natury.

Slalom – znana, klasyczna zabawa, w której uczestnicy przejeżdżają / przechodzą właśnie slalomem, czyli zygzakiem, raz z prawej, raz z lewej strony umieszczonej przeszkody, np. dużych kamieni, szyszek.

Tor przeszkód – na drodze przejścia dziecka można ustawić np.: patyki, kamienie, szyszki. Dziecko omija przeszkody, wymienia i przelicza elementy toru przeszkód.

Zabawa w ciepło-zimno – chowamy np. Szyszki lub kamyczki i prosimy, aby dziecko zaczęło szukać. Jeśli jest daleko od szukanego przedmiotu, wołaj: „zimno, zimno!”, jeżeli jest natomiast blisko, wołaj: „ciepło, ciepło, gorąco!”