Już po raz czwarty Gminna Biblioteka Publiczna im. W. Iwaniuka w Siedliszczu wraz z Biblioteką Szkolną Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza zorganizowały konkurs recytatorski dla dzieci z klas II-III. Dnia 18 maja 2018 roku w Domu Kultury zaprezentowało się 13 uczniów, którzy wszystkim przypomnieli przesympatyczne i ponadczasowe  wiersze Juliana Tuwima.
Dzieci recytowały m. in.: „Murzynek Bambo”, „Skakanka”, „Słoń Trąbalski”, „Rzepka”, „Warzywa”. Oceny recytacji dokonały Panie- Dorota Orysz, Dorota Gołębiowska, Amelia Janiak. Zostały przyznane główne nagrody, wyróżnienia i nagrody za udział.
Laureaci konkursu:
I miejsce- Kuba Humieniuk
II miejsce- Maja Jędruszak
Bianka Masiakiewicz
III miejsce- Antoni Poliszuk
Błażej Dudziak
Wyróżnienia- Oliwia Wielgus, Piotr Piela
Nagrody za udział: Konga Denis, Lena Mickiewicz, Martyna Grzesiuk, Paulina Wicińska, Izabela Kruczyńska, Patrycja Andrzejewski.