Dzieci w pidżamach wykonują ćwiczenia na sali gimnastycznej

26.10.2022 r. dołączyliśmy do akcji Charytatywnej prowadzonej przez Fundację „Gdy Liczy Się Czas”, a organizowanej w ramach Ogólnopolskiego Charytatywnego Dnia w Piżamach – Obudź w sobie Anioła na rzecz Onkochorych  Dzieci.

Dzieci , które chciały wziąć udział w akcji zorganizowanej przez Opiekunów Małego Samorządu Szkolnego oraz Samorządu Szkolnego musiały w tym dniu ubrać do szkoły piżamy. Chętnych nie brakowało, do akcji włączyło się Przedszkole , nauczyciele i obsługa szkoły , którzy również założyli piżamy.

Tego dnia we wszystkich oddziałach kl. 0 –III i świetlicy została wyświetlona prezentacja multimedialna dotycząca dzieci chorych na nowotwór oraz dbania o własne zdrowie. Uczniom z kl. 0 – III  zaproponowano także gimnastykę na sali gimnastycznej propagującą zdrowy tryb życia i dbania  o zdrowie. Następnie zebrane zostały pieniądze , które wesprą małych pacjentów. Dla chętnych dzieci został również zorganizowany konkurs plastyczny pt.” Kartka z życzeniami dla dziecka w szpitalu.” Uczennice z klas starszych przeczytały młaodszym dzieciom bajki terapeutyczne.