10 października od 1992 roku został zapoczątkowany jako coroczna działalność Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego. „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”, w tym roku szkolnym pod takim hasłem odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia Psychicznego. W naszej szkole również obchodziliśmy ten dzień. Klasy VI i VII brały udział w projekcie pt. „Co oznacza bezpieczeństwo emocjonalne?”. Ponadto uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość skorzystania z treningu relaksacyjnego metodą Schultza lub Jacobsona w specjalnie przygotowanym do tego „pokoju relaksacyjnym”. Trzeba dodać, że wśród naszych uczniów pokój ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Dodatkowo w tym dniu wszystkie klasy IV-VIII wraz z wychowawcami miały za zadanie wybrać i umieścić na drzwiach swojej klasy pozytywne myśli lub cytaty. Spacerując korytarzami naszej szkoły możemy przeczytać m.in.:

„Lekarstwem na smutek jest ruch. Receptą na siłę działanie.” (Elbert Hubbard), „Zdrowie psychiczne nie ma ceny”, „Sorry, że przeszkadzam, ale chcę Ci powiedzieć, że jesteś super i zasługujesz na szczęście”.

Był to również dzień bez jedynki, czyli dzień bez stresu dla wszystkich naszych uczniów.