11 listopada 2023 roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – Święto Narodowe – Święto Niepodległości.

Ten dzień jest okazją do tego, abyśmy wszyscy docenili, jak wiele dziś mamy dzięki naszym przodkom, którzy walczyli o wolność państwa polskiego.

Pielęgnując tradycje w Przedszkolu Samorządowym w Siedliszczu dzieci z grupy Jagódki przygotowały program słowno – muzyczny o treści patriotycznej, w którym wyraziły dumę, iż mieszkają w Polsce i są Polakami oraz pamięć dla bohaterów, którzy przez przelaną krew i odniesione blizny szukali drogi do wolnej Ojczyzny.

Przedszkolaki recytowały ,,Katechizm polskiego dziecka” i inne wiersze, przypomniały znaczenie symboli narodowych, odśpiewały hymn państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego” – pamiętając o zachowaniu należytej postawy.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.