W poniedziałek 18 grudnia nasi uczniowie odbyli niecodzienną lekcję geografii i historii. Przenieśli się do dalekiego Egiptu, poznając kulturę, zwyczaje, zabytki, historię i wiele ciekawostek związanych z tym krajem. Wszystko to było możliwe dzięki spotkaniu z podróżnikiem Mateuszem, który w niezwykle barwny i ciekawy sposób zaprezentował uczniom ten odległy i egzotyczny kraj. Filmy, prezentacja multimedialna przeplatana dynamiczną opowieścią podróżnika o przygodach, które spotkały go w tym afrykańskim kraju, a także pokaz barwnych strojów, ozdób i pamiątek związanych z „krainą faraonów” sprawiły, że na chwilę przenieśliśmy się do tego dalekiego kraju. Po takiej niezwykłej lekcji historii i geografii na pewno każdy pamięta: -Gdzie leży Egipt? -Jakie miasto jest stolicą tego kraju? -Kto zbudował piramidy? -Jak nazywa się najdłuższa rzeka w Egipcie – Kim był Tutanchamon i Hatszepsut I jeszcze o wiele więcej… No i na pewno wielu z nas zaczęło marzyć o podróży do Egiptu