Pierwszaki ślubują na sztandar szkoły

8 listopada 2023 roku odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania, na którą przybyli przedstawiciele władz gminnych i kościelnych: Burmistrz Siedliszcza Hieronim Zonik, Sekretarz Gminy Tomasz Szczepaniak, Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Prażnowski, ks. Proboszcz Jacek Brogowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Skoczylas. W ceremonii uczestniczyli licznie zgromadzeni Rodzice a także nauczyciele uczący w klasach pierwszych oraz uczniowie klas drugich i trzecich  z wychowawcami.

 Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek oraz hymnu Polski i wytrwale ćwiczyły podczas prób. W dniu ślubowania odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności  recytatorskie i wokalne, za co otrzymali gromkie brawa.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała wicedyrektor  szkoły Małgorzata  Lekan-Poliszuk. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu.

Gorące słowa powitania skierowali do pierwszoklasistów także uczniowie klas drugich  oraz przedstawiciele Małego Samorządu.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od Rady Miasta a potem udali się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią pierwszoklasistom  na długo w pamięci. Na pewno będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.