Dzieci prezentują przygotowane posiłki

„Dzień Zdrowego Śniadania” warto wpisać na stałe do naszych kalendarzy i świętować codziennie i to z całą rodziną.

Dlaczego?

Śniadanie to najważniejszy posiłek, który daje nam energię na wiele godzin. Właśnie dlatego powinien być nieodłącznym elementem każdego ranka.

Dzieci prowadzą aktywny tryb życia, spędzają w szkole wiele godzin, gdzie codziennie przyswajają duże ilości wiedzy. Pełnowartościowe śniadanie zapewni im odpowiednią porcję energii do działania!

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

Dzięki dużej różnorodność i pomysłowości na stołach było kolorowo, a przede wszystkim zdrowo. Wszyscy starali się i silili żeby ich śniadaniowe kanapki i sałatki były najsmaczniejsze i najlepsze!!:)

Przygotowanie i konsumpcja przyszłych zdrowych przekąsek była poprzedzona prelekcją oraz obejrzeniem prezentacji o zdrowym żywieniu. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.

Tak jak i w ubiegłym roku, była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania, która z pewnością przyczyniła się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania