Społeczność szkolna ubrana w piżamy ćwicząca na sali gimnastycznej

Już po raz trzeci w naszej szkole został zorganizowany Dzień Piżamy- jest to ogólnopolska akcja charytatywna prowadzona przez Fundację „Gdy Liczy Się Czas”, a organizowana w ramach Ogólnopolskiego Charytatywnego Dnia w Piżamach – Obudź w sobie Anioła na rzecz Onkochorych Dzieci.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele przebrali się w piżamy i szlafroki, aby integrować się z dziećmi chorymi na raka.

Dzień Piżamy w naszej szkole był to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie, empatię oraz solidarność z dziećmi ciężko chorymi. Nasi uczniowie zjednoczyli się myślami z chorymi rówieśnikami oraz zrozumieli, że zdrowie to wielki skarb.

Dlaczego piżama? – Ponieważ jest to niejednokrotnie jedyny strój dzieci, które spędzają długi czas na oddziałach onkologicznych.

Uczennice klasy VII a i VIIIa- Pola, Wiktoria i Kamila poprowadziły gimnastykę w piżamach dla klas 0-III.

W tym dniu nikt z nikogo się nie śmiał, bo bycie w piżamie to był znak wielkiego serca.

Każdy uczeń wrzucił także cegiełkę, „5-złotówka dla dziecka zdrówka”, która wesprze małych pacjentów na oddziałach onkologii, pomoże w zakupie pomp na oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii w Lublinie oraz wesprze rehabilitację dzieci.

Wspólnymi siłami udało nam się zebrać ponad 1000 zł, a dokładnie 1030,74 zł. Pieniądze zostały przelane na konto Fundacji „Gdy liczy się czas” i zostaną przeznaczone na zakup pomp do chemioterapii oraz wsparcie ośrodka rehabilitacji dla dzieci po leczeniu onkologicznym.

W tym dniu w naszej szkole MSU zorganizował konkurs plastyczny dla klas I-III pt. ”Kartka z życzeniami dla dziecka w szpitalu”.

Jury wyróżniło najpiękniejsze kartki, a laureatami zostali:

Julita Szemro kl. III c

Natalia Knieć kl. II b

Zofia Pogrebniak kl. III c

Mikołaj Michalak kl. II a

Filip Wiązek kl. I b

Kacper Romanowski kl. I b

Bartosz Stasiak kl. I b

Nikola Nowosad kl. III b

Adam Sapko kl. III c

Gabriela Krzykowska kl. III b

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za to, że nie pozostali obojętni na los chorych i najbardziej potrzebujących dzieci, bo „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”.

Opiekunowie MSU oraz SU