W październiku macie Państwo możliwość skorzystania z Ogólnopolskiego Testu Dysleksji, który jest organizowany w dniach 5-10 października.

Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę. Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie to wyrażone w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji wraz z komentarzem identyfikującym trudności oraz sugerującym dalsze kroki. Test ten nie zastąpi wizyty w poradni, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów.

Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Więcej informacji o wydarzeniu, a także link do pobrania aplikacji lub wykonania testu poprzez przeglądarkę znajdziesz na stronie: zday.pl – Ogólnopolskiego Testu Dysleksji