Już od wielu lat, 6 grudnia jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana widywaliśmy na korytarzach i w klasach dzieci ubrane w świąteczne stroje, w pięknych mikołajkowych czapkach, oczekujące na wyjątkowego, brodatego gościa.

I przybył … po długim oczekiwaniu uczniowie doczekali się wizyty ukochanego Świętego Mikołaja. Na jego powitanie, zaprezentowali wierszyki, piosenki, a także obiecali, że będą grzeczni i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom, ani nauczycielom przez cały kolejny rok.

Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył najmłodszych miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Uradowane dzieci nie chciały się z Nim rozstać, ale Mikołaj obiecał, że wróci ponownie za rok.

Część uczniów z naszej szkoły w ramach mikołajek wybrała się do kina, a klasy starsze obdarowywały prezentami siebie nawzajem (upominkami wybranymi i zakupionym przez siebie samych).

Ten dzień należał do udanych, wszystkim dopisywał dobry humor i świąteczny nastrój.