Dzieci nie zawsze są miłośnikami owoców i warzyw, choć to dzięki nim mogą prawidłowo się rozwijać. Kto wie, być może właśnie z myślą o niejadkach, zostały napisane piosenki i wierszyki    o warzywach i owocach? Dzięki rodzicom zgromadziliśmy w kąciku przyrody kosze różnorodnych warzyw i owoców. W piątek 4 października odbyły się zajęcia otwarte w których uczestniczyły Motylki i Biedronki. Maluchy  mogły poznawać owoce i warzywa różnymi zmysłami. Rozróżniały ich kształty, barwę, zapach. Dowiedziały się co to są witaminy, gdzie można  znaleźć witaminę A, B, C i D oraz dlaczego są ważne dla zdrowia. Skoro mowa była o owocach bawiły się z głoską „o” – podczas zabawy „Coś na o” wyszukiwały wyrazów rozpoczynających się właśnie tą głoską. Podczas zajęć wspólnie stworzyliśmy  „Piramidę zdrowego żywienia”. Motylki i Biedronki pracowały także grupowo, wykonaliśmy plakat „Produkty zdrowe i niezdrowe”.  Głównym punktem naszych zajęć było wykonanie soku z warzyw i owoców oraz owocowych szaszłyków. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką i wyciskarką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

W projekcie brały udział również dzieci z grupy Malinki.