Uczniowie klasy III b wraz wychowawczynią panią Grażyną Wojtkiewicz wzięli udział w kolejnej edycji Projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Ekosiedliszczanie- tak nazwaliśmy swoją grupę, swoimi działaniami  zdobywali wiedzę na temat zdrowego stylu życia i odżywiania się oraz wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie, prawidłowy rozwój i samopoczucie. Zajęcia odbyły się w sześciu cyklach:, ”Smacznie-zdrowo-kolorowo”, „Zagadki owocowo-warzywne”, Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem”, „Najciekawsza praca przedstawiająca Order Miłośnika Sportu”, „ Jak przekonać dziecko do jedzenia owoców i warzyw” oraz „Promocja zdobytej wiedzy i podjętych działań”.

Nauczyciel przeprowadził pogadankę o owocach i warzywach oraz konkursy i zabawy, podczas których dzieci nauczyły się rozpoznawać owoce i warzywa zmysłami wzroku, smaku  i dotyku; zapoznały się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, poznały ich wartości odżywcze, a także jak ważną rolę odgrywają w codziennej diecie. Przygotowaliśmy wspólne plakaty owoców i warzyw. Uczniowie na zajęcia przynieśli różnorodne owoce i warzywa-zorganizowaliśmy wystawę.   Dzieci już wiedzą, dlaczego tak ważne jest by jeść warzywa i owoce i skąd się biorą witaminy.   Przygotowaliśmy również zagadki i rymowanki, które złożyliśmy w Księgę Zagadek Owocowo-Warzywnych. Zajęcia sportowe były dla uczniów prawdziwym wyzwaniem. Nauczyciel uświadomił uczniom, jak bardzo ważna jest aktywność fizyczna, i jaki ma wpływ na rozwój ogólny, sylwetkę i zdrowie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych, z uśmiechem na twarzach ćwiczyli oraz współpracowali w grupach. Uczniowie rozwijali sprawność fizyczną, skoczność, szybkość i siłę. Każdy uczeń otrzymał Certyfikat Siłaczka. Nauczyciel pogratulował uczniom . Konkurs – Order Miłośnika Sportu był natomiast pracą samodzielną i twórczą uczniów. Uczniowie wykonali pracę na papierowych talerzykach dowolną techniką. Zaprojektowali swoje ordery według własnych pomysłów. Podczas zajęć wspólnie z uczniami rozmawialiśmy na temat spożywania owoców i warzyw. Uczniom i rodzicom została przekazana ulotka dotycząca 7 zasad: „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw i owoców”. Rodzice otrzymali wskazówki praktyczne, które pomogą przekonać ich dzieci , aby po owoce i warzywa sięgały częściej. Rodzice zapoznali się również z dokonaniami swoich dzieci, obejrzeli ich prace, włączyli się w realizacje zadań. Zapraszamy do naszej galerii.