W dniu 30.05.2017 roku o godzinie 6.00 wyruszyliśmy autokarem z Siedliszcza na trzydniową wycieczkę Zakopane – Słowacja.
        Cała podróż przebiegła bardzo szybko i nim się obejrzeliśmy byliśmy
w Zakopanem. Pierwszym naszym punktem zwiedzania było sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 r.  Wieczorem po zakwaterowaniu w hotelu spędziliśmy miło czas w swoich pokojach. Z samego rana wyruszyliśmy na Słowację, gdzie zwiedziliśmy przepiękną Jaskinię Lodową, w której wysłuchaliśmy niesamowitego koncertu. Kolejnym punktem wycieczki był spacer nad jeziorem Skalne Pleso. Wracając do Zakopanego obejrzeliśmy przez teleskop przepiękną panoramę gór przy schronisku harcerskim. W Zakopanem odbyliśmy spacer po Krupówkach, zmęczeni ale we wspaniałych humorach wróciliśmy do hotelu na obiado – kolację.
Z samego rana wyruszyliśmy  do Zatoru do największego parku rozrywki w Polsce Energylandia a zarazem największej atrakcji całego wyjazdu. Po kilku godzinach niesamowitej zabawy i pysznym obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.