Oddziały > Biedronki > Przybysze z kosmosu
14 kwietnia 2021 zajęcia z wychowawcą

Przybysze z kosmosu

1. Piosenka „W UKŁADZIE SŁONECZNYM” NutkoSfera. (link na grupie facebook Biedronki)
  2. Słuchanie rymowanki „Spotkanie z ufoludkiem”.

To jest Zieluś piegowaty. Brzuch okrągły tak jak bania.

Ma ubranko w białe łaty. Małe czułki do wąchania.

Uszy wielkie jak u słonia, Skrzydła z ramion mu wystają, gruby nos i zęby konia. śmieszne nóżki zasłaniają.

Oczka małe, rozbiegane, Dwa ogony zakrzywione, włosy długie, rozczochrane. stopy wielkie i czerwone.

Wypowiedzi dzieci na temat wyglądu ufoludka.

-Jak ma na imię ufoludek?

-Jak wygląda Zieluś?

-Jaki kolor mają stopy ufoludka?

1. Ćwiczenia dotyczące syntezy słuchowej – „Jakie słowo słyszysz?”. Rodzic wypowiada słowa z podziałem na sylaby klaszcząc np. ra-kie-ta, kos-mi-ta, pla-ne-ta, księ-życ, nie-bo, gwia-zda, słoń-ce, kos-mos, zie-mia.
  2. Joga dla dzieci – jogowa opowieść ruchowa „Wyprawa w kosmos” (link na grupie facebook Biedronki)

1. Ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej – Przybysz z Kosmosu. Rozetnij z pomocą rodzica na 4 części kolorowankę w dowolny sposób mogą to być prostokąty, ułóż i przyklej ją na kartonie a następnie pokoloruj. Nadaj imię swojemu ufoludkowi.