Oddziały > 0b > MY BODY – utrwalenie
12 kwietnia 2021 język angielski

MY BODY – utrwalenie

1. Piosenka na powitanie „Hello, how are you” na portalu YouTube
  2. Piosenka „How many fingers” na portalu YouTube (dzieci śpiewają i liczą palce u rąk i nóg).
  3. Powtórzenie piosenki „Head, shoulders” na portalu YouTube (dzieci śpiewają i pokazują poszczególne części ciała).
  4. Zabawa ruchowa: Say hello with your hand (foot, head, nose). Witamy się i machamy różnymi częściami ciała (dłonią, stopą, głową, nosem).
  1. Stop and touch your nose – Puszczamy muzykę, tańczymy, biegamy… Nagle robimy stop i mówimy do dziecka „Stop and touch your nose!” Dziecko ma wtedy za zadanie dotknąć nosa i pozostać nieruchomo, dopóki nie włączymy muzyki z powrotem.
  2. Karta pracy dla chętnych. Należy pokolorować i wyciąć misia. Pokolorować lub okleić kolorowym papierem rolkę po papierze toaletowym. Następnie skleić części ciała misia do tubki.