Oddziały > Biedronki > Moja ulubiona zabawa ruchowa
07 kwietnia 2021 zajęcia z wychowawcą

Moja ulubiona zabawa ruchowa

Temat tygodnia: Chciałbym zostać sportowcem.

Temat dnia: Moja ulubiona zabawa ruchowa.

1. Ćwiczenia oddechowe na podstawie wiersza Ewy Małgorzaty Skorek „Rozpędzony pociąg”.Wiersz ten został napisany z myślą o ćwiczeniach oddechowych, mających na celu pobudzanie przepony do pracy. Szybkie wypowiadanie zespołu głosek – czuk, usprawnia jednocześnie wargi, czubek języka i jego tylnią część. Dziecko na jednym wydechu energicznie powtarza po Rodzicu słowa – czuk, czuk, czuk.

Pędzi pociąg, pędzi przez lasy i pola, słychać turkot, furkot, to dudnią wciąż koła. Czuk, czuk, czuk – czuk, czuk, czuk.

Mknie pociąg po torach, huk rozlega się w lesie, a stukot wielu kół w lesie echem się niesie. Czuk, czuk, czuk – czuk, czuk, czuk.

Pędzi pociąg przez wioski, mija lasy i pola, słychać turkot i furkot, to dudnią wciąż koła. Czuk, czuk, czuk – czuk, czuk, czuk.

Jadą ludzie pociągiem dudni głośno sto kół, pędzi pociąg szalony, wiezie uczniów do szkół. czuk, czuk, czuk – czuk, czuk, czuk.

Mija stacje i pola, huk rozlega się w lesie. To dudnienie pociągu echem w lesie się niesie. Czuk, czuk, czuk – czuk, czuk, czuk.

Coraz słabiej już słychać pociągowe hałasy, pociąg jest już daleko, mija pola i lasy. Czuk, czuk, czuk – czuk, czuk, czuk.

1. Wiersz J. Tuwima do posłuchania i obejrzenia „Lokomotywa”. Spróbuj znaleźć wyrazy dźwiękonaśladowcze w wierszu i powtórzyć. (link na grupie facebook Biedronki)

1. Opisz co robią dzieci na ilustracjach, jakie to są dyscypliny sportowe? ( karta pracy na grupie facebook Biedronki)
  2. Zabawa ruchowa „Ciała kształt” (link na grupie facebook Biedronki)
  3. Narysuj swoją ulubioną zabawę ruchową.