Oddziały > Motylki > Kolorowy świat

Tematyka tygodnia:Mali strażnicy przyrody

Temat dnia;  Kolorowy świat

Propozycja pracy z dzieckiem  na dzień 14 kwietnia 2021

1. Oglądanie par obrazków. Wskazywanie tych, na których przedstawiono właściwe zachowania dzieci. Karta pracy, cz. 4, nr 3. czterolatki Karta pracy, cz. 2, nr 29.

2. Zabawa dydaktyczna Biedronki i matematyka.

Zabawa Liczymy biedronki. Sylwety biedronek różniące się liczbą kropek i wielkością.  Umieszczamy w szeregu sylwety biedronek różniące się liczbą kropek (dwie lub siedem) i wielkością (małe i duże). Dzieci liczą sylwety (dziesięć).

Zabawa Tyle samo biedronek. Duże sylwety zielonych liści, kartoniki z krążkami lub z liczbami.  Duże sylwety zielonych liści, a pod nimi kartoniki z liczbami (krążkami) od 1 do 10). Dzieci umieszczają na liściach sylwety biedronek, tak aby ich liczba odpowiadała liczbie krążków na kartonikach lub liczbie.

3. Zabawy przy piosence Ochroń Ziemię. • Słuchanie piosenki Ochroń Ziemię (sł. i muz. Krystyna Gowik) w serwisie soundcloud

Można zadać pytania dziecku odnośnie wysłuchanego utworu muzycznego.

Co to znaczy, że mieszkamy na wielkiej kuli? − Czym jest Ziemia? Dlaczego musimy o nią zadbać? − Czy wszyscy dorośli są przyjaciółmi Ziemi? − Co oznaczają słowa piosenki: W ogromnym kosmosie Ziemia się nie zgubi, gdy ją mały człowiek zacznie lubić?

4. Zabawy na świeżym powietrzu

5. Karta pracy, cz. 4, nr 4. − Narysujcie dom wraz z otoczeniem, w jakim chcielibyście mieszkać. − Rysujcie po śladzie drogi biedronki do listka.