Oddziały > Malinki > FEELINGS AND EMOTIONS – UCZUCIA I EMOCJE
08 kwietnia 2021 język angielski

FEELINGS AND EMOTIONS – UCZUCIA I EMOCJE

1. Piosenka na powitanie „Hello, how are you” na portalu YouTube.
  2. Piosenka „How are you today?” na portalu YouTube (dzieci śpiewają i pokazują wymienione w piosence emocje).
  3. Piosenka „If you’re happy” na portalu YouTube (tutaj dzieci również śpiewają i pokazują wymienione w piosence emocje).
  4. Rysowanie na plecach (świetna zabawa relaksacyjna, lubiana przez wszystkie dzieci). Rysujemy na plecach buzie: smutną, wesołą, złą, przestraszoną itd. Dziecko musi odgadnąć jaką minę narysował nauczyciel/rodzic.
  5. Zabawa z lizakami. Przygotowujemy „lizaki” (kółeczka na patyczkach) przedstawiające różne miny. Nauczyciel/Rodzic zwraca się do dziecka z poleceniem np.: „Make a happy face”, a dziecko wyszukuje odpowiednią buzię i przykładają ją do swojej twarzy.