Oddziały > 0a 0b 0c Jagódki Malinki > Easter
30 marca 2021 język angielski

Easter

Dear Children and Parents!

Nie zapominajcie  o języku angielskim! Bardzo proszę Rodziców o danie dzieciom możliwości osłuchiwania się z językiem angielskim, na przykład poprzez oglądanie bajek i słuchanie piosenek.

Polecam kanał na youtube z którego dzieci uczyły się piosenek w przedszkolu.

Polecam również kolorowanki, które odnoszą się do poszczególnych piosenek  ,

a także karty pracy  (trzeba tylko odszukać właściwy tytuł).

1. Trzy kubki

Do plastikowych kubeczków wkładamy kolejno obrazki: zajączka, jajka, kurczaczka.

Następnie odwracamy kubki i mieszamy je. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie, w którym kubku ukrył się zajączek.

2. Piosenka z wykonywaniem podskoków, ruszaniem uszami i ogonkiem  (zrobionymi w rąk).

The Way The Bunny Hops | Easter Bunny Song | Easter Songs for Kids | The Kiboomers

This is the way the bunny hops, hop hop hop, hop
hop, hop, hop
This is the way the bunny hops on Easter day

This is the way he wiggles his nose, wiggle. wiggle, wiggle, wiggle
wiggle, wiggle, wiggle
This is the way the bunny wiggles his nose on Easter day

This is the way he flops his ears, flop, flop, flop. flop
flop, flop, flop
This is the way he flops his ears on Easter day

This is the way he shakes his tail, shake, shake, shake, shake
shake, shake, shake
This is the way he shakes his tail on Easter day

This is the way the bunny hops, hop hop, hop, hops
hop, hop, hop
This is the way the bunny hops on Easter day
On Easter day

3. Rymowanka Fluffy bunny.

Do rymowanki dzieci pokazują gesty.

Fluffy bunny                                      (przykładamy obie ręce z wytkniętymi dwoma palcami

do głowy, udajemy zajączka)

Fluffy chick                                                   (dłonie przykładamy do ramion, udajemy kurczaczka)

Jump into the basket                            (robi jeden duży podskok)

Quick, quick, quick                            ( uderzamy trzy razy w kolana, obiema rękami)

Egg Hunt karta pracy, która utrwali tradycję szukania i zbierania czekoladowych jajek. Tradycja ta coraz częściej gości u nas.  Obie karty pracy do pobrania. Możemy pobawić się z dzieckiem i pochować czekoladowe jajka w domu, a zadaniem pociechy będzie odnalezienie ich.

Świąteczny odcinek świnki Peppy:

Karta pracy z Easter chick. Należy ozdobić pisankę i kurczaczka, wyciąć ją, a następnie przy pomocy rodziców wbić pinezkę i połączyć ze sobą dwie części pisanki (odpowiednio zabezpieczając pinezkę korkiem lub gumką ).