Lekcje w terenie też mogą być ciekawe. Przekonała się o tym klasa IIIc, która postanowiła wspólnie z wychowawczynią spędzić je na łonie natury. Tegoroczną jesień postanowiliśmy poznać wszechstronnie. Wyposażeni w lornetki, lupy, kompasy, przewodniki, miarki wybraliśmy się do lasu i do parku. Tutaj mogliśmy wsłuchać się w ciszy,  w odgłosy przyrody, zobaczyć ptaki, które jeszcze nie opuściły naszego kraju, tropy zwierząt oraz zrobić im zdjęcia. Wskazywaliśmy kierunki świata za pomocą kompasów, ale także obserwując mrowiska oraz drzewa porośnięte mchem. Nie zabrakło także zagadek przyrodniczych, zadań matematycznych jak i pomiarów np. obwodów rozpoznawanych drzew. Nasze obserwacje bardzo dokładnie zapisywaliśmy w notatnikach. Oprócz nauki były też zabawy, może tylko trochę inne bo na pewno weselsze i ciekawsze np. przewroty w liściach, wspinanie na drzewa. Jedną z takich lekcji zakończyliśmy ogniskiem, na którym piekliśmy kiełbaski, ziemniaki. Smakowały jak nigdy. Dziękujemy za ta niespodziankę kochanym rodzicom.