Niezwykłe piłkarskie wydarzenie zawitało do naszej szkoły, a odbyło się 26-27 lutego b/r.

W ciągu dwóch dni w zmaganiach piłkarskich wzięło udział 19 drużyn  w dwóch kategoriach wiekowych U-8 i  U-12 zarówno dziewcząt, jak i chłopców z powiatu chełmskiego.

            Pierwszego dnia prowadzone były rozgrywki dla najmłodszych pasjonatów piłki nożnej z kategorii U-8, w których udział wzięły 3 drużyny chłopców. Młodzi adepci naszej szkółki nie dali szans pozostałym uczestnikom zawodów wygrywając oba spotkania i uzyskując jednocześnie awans na finał wojewódzki. W kat. dziewcząt awans uzyskała drużyna z Sawina.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. Siedliszcze

2. Wierzbica

3. Sawin

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie :Kuba Terlecki, Dawid Szulc, Jakub Zuzaniuk, Filip Szczepański, Bartłomiej Przebiorowski, Filip Sadowski, Kacper Miszczuk, Hubert Łabędź,  Oskar Kłos, Marcel Chociej i Jan Zalewski.

            W środę, drugiego dnia,  odbyły się zawody dla najstarszych grup wiekowych U-12.

W kategorii chłopców udział brało aż 10 zespołów, zaś w rywalizacji  dziewcząt- 5 drużyn. Szkoły reprezentowane przez obie grupy: Siedliszcze, Wierzbica, Sawin, Dorohusk, Leśniowice oraz zespoły samych chłopców: Rejowiec Fabryczny, Żmudź, Białopole, Pawłów, Uher.

            Chłopcy rozgrywali turniej systemem grupowym, zwycięzcy każdej grupy grali w finale.

Uczniowie naszej szkoły wygrali trzy z czterech spotkań zajmując drugie miejsce w grupie ulegając jedynie drużynie reprezentującą Uher.

W finale wygrał zespół z Wierzbicy pokonując Uher wynikiem 2:0 i to oni będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim.

Kadra chłopców: Kacper Osypowicz, Bartłomiej Braniewski, Dominik Pilszak, Bartosz Krupicz, Łukasz Zieliński, Oskar Gugułka, Jan  Żukowski, Jakub Koperski, Jakub Karpiuk i Kacper Przebiorowski.

            Zawody dziewcząt ze względu na nieparzystą ilość ekip rozgrywane były systemem każdy

z każdym. Nasze zawodniczki w pięknym stylu wygrały wszystkie swoje spotkania i pewnie zajęły pierwsze miejsce, nie tracąc przy tym nawet jednej bramki.

Śmiało można powiedzieć, że występ naszych wspaniałych piłkarek na co dzień trenujących w UKS Orlik to historyczny sukces, ponieważ po raz pierwszy uzyskaliśmy awans na finał wojewódzki w tej kategorii!

Drużyna Dziewcząt: Weronika Warzechowska, Ewelina Żelechowska, Julia Mikuła, Oliwia Lewicka, Zuzanna Pavlik, Weronika Remiś, Roksana Oleszczuk, Nikola Borek, Martyna Węgorek, Natalia Kopczyńska, Wiktoria Pawłowska i Nikola Wójcik.

Wszystkim uczestnikom oraz CHOZPN- głównemu organizatorowi zawodów dziękujemy za sportową postawę, a także za wkład w rozwój piłki nożnej.

Wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PIŁKA NOŻNA NASZĄ PASJĄ!