3 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym  im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie odbył się XVIII PRZEGLĄD PIEŚNI I POEZJI RELIGIJNEJ I PATRIOTYCZNEJ. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI) oraz gimnazjalnych diecezji lubelskiej. W danej kategorii i grupie wiekowej szkoła mogła wystawić maksymalnie po trzy reprezentacje. Uczestnicy prezentowali jeden utwór religijny i jeden patriotyczny w wersji poetyckiej bądź muzycznej (dwie recytacje bądź dwie pieśni). Do przeglądu przystąpiło 109 uczestników z diecezji lubelskiej. Oto laureaci w kategorii szkoły gimnazjalne – soliści, XVIII Przeglądu Pieśni i Poezji Religijnej i Patriotycznej:

I miejsce Weronika Jędruszak z klasy IIb,

II miejsce Martyna Poleszak z klasy IIc,

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Eliza Korneluk z klasy Ia

Gratulujemy