26 maja 2017roku uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w zlocie miłośników twórczości Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie.
W ramach obchodzów odbyły się warsztaty reporażu dla młodych adeptów pióra:
reportaż radiowy prowadzony przez Agnieszkę Czyżewską
– Jacuement, dziennikarkę Radia Lublin
reportaż telewizyjny – Leszek Wiśniewski – dziennikarz TVP Lublin
reportaż prasowy – Mirosław Ikonowicz – reporter, dziennikarz PAP
reportaż prasowy ( dokumentacja fotograficzna) – Karolina Wojciechowska, prezes fundacji Herodot.
Rozdano nagrody laureatom konkursów: ,,Życie i twórczość Ryszarda Kapuścińskiego”, drużyna z Siedliszcza w składzie: Martyna Poleszak, Aleksandra Poleszak i Amelia Stasińska zajęły IV miejsce. Drugi z konkursów pt. ,,Zostań cesarzem reportażu” cieszył się olbrzymim zainteresowaniem uczniów. Na etapie szkolnym wpłynęło 80 reportaży. Komisja wybrała 15. najlepszych, które zostały nagrodzone ocenami i zostały złożone w Pawłowie. Komisła doceniła twórczość: Natalii Skrok – II miejsce, Aleksandry Poleszak i Julii Repczyńskiej – III miejsce i Dominika Bujalskiego – wyróżnienie. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Julity Nowakowskiej.
Organizatorzy zadbali, by stworzyć niezwykłą atmosferę wokół konkursu, wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani książkami Mistrza z autografem pani Alicji Kapuścińskiej. Ciekawy materiał zaprezentowany podczas zlotu – film pt. ,,Afryka oczami Ryszarda Kapuścińskiego” w reżyserii Olgi Prud’homme Forges oraz niezwykły gość – córka R. Kapuścińskiego, mieszkająca w Kanadzie – Rene Maisne, sprawili, że ten jubileuszowy zlot ,,Kapumaniaków” był wyjątkowym przeżyciem.

Zapisz

Zapisz