21 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy Vb oraz VIa wyjechali do Karolina koło Warszawy aby uczestniczyć w widowisku edukacyjnym ,,Magiczna podróż – piękna nasza Polska cała”. Uczniowie poznali folklor poszczególnych regionów Polski, który został  zilustrowany przez efektowne tańce regionalne.  Poszczególne sceny spektaklu  łączone były animacją komputerową, prezentującą z bliska instrumenty ludowe, charakterystyczne stroje regionalne wraz z ich haftami i zdobieniami. Trójka głównych bohaterów tej fabularnej opowieści: mała dziewczynka Agnieszka, jej starszy brat Tomek oraz tajemniczy konserwator starych ludowych instrumentów muzycznych – Pan Kajetan zabrał wszystkich w pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę. Uczniowie poznali niezwykłe rzemiosło ludowe (m. in. wycinanki kurpiowskie – leluje, misternie zdobione wysokie palmy wielkanocne, ręcznie malowaną wilamowicką skrzynię posagową), charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe (takie, jak burczybas, diabelskie skrzypce, weselny kozioł wielkopolski), zwyczaje i tradycje. Odwiedzili osiem barwnych i fascynujących miejsc: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę(Krzczonów).
Wykonawcami tej niecodziennej formy teatralnej był Balet i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz aktorzy. Po koncercie nastąpiło zwiedzanie Pałacu w Karolinie. Uczniowie zapoznali się z historią Mazowsza, jego założycielami, ekspozycją pamiątek przywiezionych przez Mazowsze z podróży.