30 października uczniowie klas VIb, VII c i VII b uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od wjazdu na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Ze znajdującego się tam tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta, rozpoznawaliśmy charakterystyczne budynki i obiekty. Kolejnym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik , jednym z najnowocześniejszych w Europie. Tam daliśmy się ponieść swobodzie. Kierując się ciekawością, poznawaliśmy kolejne stanowiska. Mogliśmy tam wszystkiego dotknąć, sprawdzić jak działa, pokręcić, użyć siły swojego ciała i uruchomić eksponat. Przez obserwację i doświadczanie mogliśmy zobaczyć i zrozumieć zjawiska otaczającego świata np. dyfuzję, fotosyntezę czy unoszenie balonu napełnionego ogrzanym powietrzem. Wszystko było ciekawe, trudno było oderwać się od eksponatów. Wielkim powodzeniem cieszyło się latanie dywanem. W Majsterni można było własnoręcznie wykonać konstrukcję zaproponowaną przez animatorów lub według własnego pomysłu. Nasi uczniowie ćwiczyli tam cierpliwość, wytrwałość i gotowość do podejmowania wyzwań. Następnie w Planetarium oglądaliśmy projekcję filmu o przygotowaniach kosmonautów , wyprawach kosmicznych i korzyściach jakie wynikają z poznawania planet. Sferyczny ekran otaczający widownię ze wszystkich stron oraz technologia 3D dawały odczucie uczestniczenia w podróżach. Po wielkiej porcji nauki pełnej wrażeń, udaliśmy się na spacer po warszawskiej Starówce. Każdy zaopatrzył się w pamiątkę z pobytu w stolicy, po czym udaliśmy się w powrotną drogę.