W dniach 5-7 czerwca 2019r 40 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce do samego centrum Tatr. Młodzież miała możliwość poznania historii Zakopanego- zimowej stolicy Polski. Odwiedziny na zabytkowym cmentarzu na Pęksowym Brzysku pozwoliły zapoznać się z krótkimi życiorysami osób tam spoczywających – zasłużonych nie tylko dla tego miasta ale dla wszystkich Polaków. Spacerując po tym niewielkim cmentarzu natknęliśmy się  na groby m in: Haliny Marusarzównej, Jana Długosza , Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie mogli podziwiać także niezwykłą architekturę miasta oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Dzień drugi wyjazdu poświęcony był górskiej wędrówce. Spacer po niezwykle urokliwej dolinie Strążyskiej doprowadziła ich do wodospadu Siklawy. Dalsza wędrówka północną ścianą Giewontu zaprowadziła uczniów na Sarnią Skałę ( 1377 m n.p.m.) z której mogliśmy podziwiać panoramę zakopanego oraz Szczyty Tatr. Niemalże na wyciągnięcie ręki mieliśmy Giewont. Schodząc  Dolina Białego przeszliśmy  na szlak pod Reglami.

Trzeci dzień wycieczki to, w drodze powrotnej ekstremalne przeżycia w zatorskim parku rozrywki Energylandia. Tatry urzekły naszych uczniów i mamy nadzieję, że będą chcieli jeszcze nie raz w swoim życiu zdobywać  górskie szczyty.