Dnia 24 października 2017 roku dzieci z grup Motyki i Malinki wzięły udział w wycieczce na wystawę klocków Lego w Lublinie na której mogli zobaczyć gwiazdy sportu naturalnej wielkości, organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars oraz scenki z życia i baśni. Klocki przywieziono do Lublina 15 tirami zajmują powierzchnię 2 tys. mkw. Największe wrażenie na dzieciach zrobił wykonany z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest wykonany w skali 1:7. Ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości .
Fani sportu  zachwyceni byli figurą Roberta Lewandowskiego, można było również zobaczyć figurę tenisistki Agnieszki Radwańskiej, koszykarza Marcina Gortata oraz Rafała Sonika i jego quada, na którym wygrał rajd Dakar. Na wystawie znajdują się także modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.
Po wystawie dzieci bawiły się w Fun parku, czyli strefie zabaw z klockami gdzie mogli sami budować z klocków Lego.