11 czerwca 2018 r. grupa 42 uczniów klas pierwszych, pod opieką swoich wychowawców, udała się na wycieczkę na Roztocze. W Zamościu zwiedziliśmy Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego oraz Rynek Wielki z Ratuszem, na którym hejnalista grał hejnał Zamościa na trzy strony świata. Odwiedziliśmy także Bastion VII, gdzie główną atrakcją był wystrzał z armaty. Po kilku godzinach intensywnego zwiedzania ze smakiem zjedliśmy obiad i udaliśmy się do Szczebrzeszyna, którego nazwę rozsławił Jan Brzechwa wierszem „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie…”. Zrobiliśmy pamiątkową fotografię z symbolem tego miasta – pomnikiem chrząszcza. Niestety do Zwierzyńca nie dojechaliśmy, bo zbliżała się burza. Zmęczeni, ale zadowoleni, z mnóstwem pamiątek, wróciliśmy do domu. Mimo niesprzyjającej pogody, wyjazd na pewno na długo pozostanie w pamięci.